AZ-kvíz momentky


Občas si zapnu televizi a občas tam narazím na vědomostní soutěž AZ-kvíz. Na začátku se sejdou čtyři lidé, seřadí se hezky vedle sebe a postupně každý musí odpovědět na otázku, čím se živí a jaké má koníčky, popřípadě moderátora zajímá, kde osoba bydlí. To ale ještě nesoutěžíme:) Poté se vylosují dvojice a ty se postaví mezi soutěžní trojúhelník (tvarem připomínající pyramidu), pod kterým se ukrývají záludné otázky.

Když si hráči vybírají otázku, vždycky řeknou název písmenka, pod kterým je otázka v trojúhelníku (ve tvaru pyramidy) ukrytá a doplní to dovětkem "jako + nějaké jméno na to vybrané písmeno". Asi to zní složitě, ale nic to není, předvedeme si to na ukázce: Například když chci otázku pod písmenkem pé, tak řeknu "pé jako Pavel" nebo si mohu vymyslet jiné jméno na pé, třeba Petr, popřípadě Petra, jelikož se užívají i jména ženského rodu. Někdy si však hráč nevzpomene na žádné jméno a řekne nějakou věc. Někdy se dokonce stane, že na dodatek úplně zapomene a může nastat trapné ticho, to je pak trochu trapné.

AZ-kvíz

Cílem je odpovědět na ty kladené otázky správně, čímž se soutěž neliší od ostatních vědomostních soutěží i z jiných kanálů (např. Riskuj, Nejslabší máte padáka nebo Otázky Václava Moravce – i když tam si nejsem jist, zda nemají v pravidlech spíš "Kdo zamlží, vyhrává"). Ale zpátky k AZ-kvízu. Když vám moderátor odpověď schválí, tak se písmenko vaší otázky přebarví na vaši barvu. Z těchto barevných políček pak musíte pospojovat všechny tři strany trojúhelníku (podobnému pyramidě) a když se vám to podaří jako prvnímu, tak vyhráváte a postupujete do druhého kola, ve kterém se utkáte s vítězem druhé dvojice.

A to už jste vlastně ve finále, jelikož, když vyhrajete i toto druhé kolo, tak už nemůžete prohrát. Jen vás pak může naštvat, když si vylosujete u bankomatu, jež je pro přehlednost celé soutěže opět znázorněn trojúhelníkem (ne nepodobnému pyramidě), málo peněz. To, po tom nekonečném úsilí a nervovém vypětí, zamrzí. Ale to nesmíte dát najevo a musíte se tvářit, že máte i tak radost, že o penězích to vlastně není. Moderátor pak bude mít radost z vás, jaký jste charakter a zbylí soutěžící budou mít radost, že o moc vlastně nepřišli..A pro názornost tu mám několik fotek, aby jste mohli nasát tu neopakovatelnou atmosféru soutěže. PS: Důvod, proč tyto obrázky vznikly, byl ten, že mi přišel zajímavý vzájemný kontrast některých dvojic (např. výška, pozice těla, vlasy..), je zvláštní, jak jsme každý úplně jiný. V žádném případě jsem nechtěl někoho zesměšnit, či ho nějakým způsobem urazit, to doufám ani nikoho nenapadlo;)
AZ-kvíz 02
AZ-kvíz 03
AZ-kvíz 04
AZ-kvíz 05
AZ-kvíz 06
AZ-kvíz 07
AZ-kvíz 08
AZ-kvíz 09
AZ-kvíz 10
AZ-kvíz 11

Emanuel Vejnar, 28.8.2007
Další: Svět mladých blogerek | Nekompromisní cikánka v bance


Přejdi na Blog | Fotografie   Sdílej na Facebooku!