Byl jsem si zaběhat


Celkem 15,5km za 1 hodinu a 31 minut, což mě mile překvapilo vzhledem k tomu, že většinu času prosedím u počítače a běhání se věnuji jen asi 20 minut obden. Trať jsem si vybral lesními cestami, které jsem letos na jaře brázdil na kole a jen tak vnímal rozkvétající přírodu, obrůstání stromů, cvrlikání ptáků a občasné vyrušení srnek nebo splašeného zajíce na cestě..

Před běháním mě ještě napadlo zajít do Penny Marketu a koupit energetický nápoj a sladké tyčinky, to první ale byla blbost, což jsem si pak hned přečetl v nějakých pokynech pro půlmaraton. To už jsem měl jednu skleničku v sobě:) 20 minut před běháním jsem pouze vypil čaj a snědl jednu Snickers.

běhání Lysá
GPS trasa z Google Earth. A ještě interaktivní graf rychlosti - doporučuji:)

Když se chystám vyběhnout, zjišťuji, že na chodbě chybí jedno kolo - a zrovna to moje - divné:) Pak mi hned dochází, že jsem ho vlastně nechal (v samotném rozrušení z dnešní akce:) několik hodin nezamčené u Penny hned u vchodu. Bratr se tam zrovna chystal nakupovat, tak mu říkám ať vezme i to moje nešťastné kolo, pokud tam ještě bude, a vybíhám.. Začátek tratě běžím malinko rychleji a musím se nutit zpomalovat (již poučen z přepálených startů:).

V polovině cesty u vodárenských nádrží vytahuji rozmačkanou tyčinku (pití s sebou nemám) a mám hned dobrý pocit, že jsem si dodal potřebnou energii na zbytek cesty:) Krize se ale dostaví za Starou Lysou asi na 12. kilometru, kdy se snažím běžet rychle, ale nejde to a začíná mě bolet koleno. Pak najednou jako bych ožil, což nevím jak se stalo a zbytek cesty, včetně kopce s 30ti metrovým převýšením, dobíhám jako kulový blesk;)

Na chodbě mě ještě čeká milé překvapení v podobě kola a tak mám z dnešního dne dobrý pocit:)

Aktualizace 4.5.2011 - Dnes jsem uběhl stejnou trať o 11 minut rychleji, hurá:) Vzal jsem si s sebou tentokrát i pití, ale když jsem pil a dal GPS mobil do kapsy, byl špatný signál a trať je hůře zaznamenaná, hlavně u 10. kilometru to neodpovídá (a rychlost je uměle vyšší) Záznam trasy.

Emanuel Vejnar, 12.5.2010
Další: Příhody z Prahy | Běh se zavřenýma očima
Přejdi na Blog | Fotografie