Cosi shnilého je ve státě Českém


Přes 2000 českých firem se za minulý rok, z obavy ze zvýšení daní, „přestěhovalo“ do daňových rájů, mj. i do Nizozemí, člena Evropské unie, kde sídlí již 4500 českých firem včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

cosi shnilého

Naši politici neustále řeší několika korunové poplatky u lékaře a zároveň stát prohrává miliardy v arbitrážích. Poslanci sníží mateřskou, aby se vzápětí mohli zabývat jejím opětovným navýšením. Úřad na ochranu osobních údajů je paranoidní i z vyzrazení vašeho PSČ a je jen otázkou času, kdy budeme šifrovat adresy na obálkách. O zlodějích a vrazích se nedozvíme už ani jejich iniciály, jelikož by to byl velký zásah do jejich soukromí.

Vymýšlí se nové poplatky za zboží, které již jednou bylo zdaněno. Zákonný příspěvek pro ekologickou likvidaci elektroniky (PHE), dále autorské odměny z prázdných CD, harddisků, flashdisků, tiskáren, kopírek a já nevím co ještě.

Jedno však vím jistě - že naši politici s oblibou řeší naprosto nedůležité, nepodstatné věci, které akorát všechno komplikují a ty nejtučnější ryby z rybníku vesele odplouvají ke schopnějšímu hospodáři..

Emanuel Vejnar, 5.2.2010
Další články: Zavedl jsem šrotovné | Politici ovládli internet
Přejdi na Blog | Fotografie