Jak jsem odepsal na inzerát

aneb děsivá podpora Seznamu

Jednou za pár měsíců odepíšu na nějaký inzerát na lide.cz, v 90% případech mi nikdo neodpoví. Dnes to ovšem bylo jinak! Zaujal mě jeden inzerát (inzerovaná;) a napsal jsem krátce "klidně bych se seznámil:)". Inzerát na Lide.cz Asi do hodiny jsem dostal docela zajímavou odpověď začínající "Ahojky...děkuju za odpověď:-) Ostatní co mi psali, byli hrozný, ale ty se mi docela líbíš. Samozřejmě se to nedá poznat z jednoho mailu... tak si myslim, že bysme si mohli psát a lépe se poznat a..." Začátek tedy docela rozumný, ale pak:

"Akorát se teďka delší dobu nedostanu na internet - na mail..., tak ti dám svoje tel. číslo 723 435 189. Bohužel ti asi nebudu moct odpovědět jelikož jsem skoro bez kreditu a jak to tak vypadá ještě chvíli budu :-/ Jenom mě napadlo, že bys mi ho třeba mohl dobít ty... ikdyž to asi ne... to je blbý tě o to žádat. Jedině, že by se ti chtělo, do ničeho tě nenutím... samozřejmě bych ti to pak všechno vrátila, jakmile bych mohla (třeba i v naturálijích) ;-) Kdyžtak děkuju a těšim se na odpověď. Papa Lili"

Na to jsem jí (jemu) odpověděl, že je mi líto té holky (na fotkách), ze které dělá takovou káču a ať příště odpovídá jen těm blbým.. A když píše jak se jí líbím, že by si nejprve měla prohlédnout můj profil, což neudělala;) Prostě typický podvod, ale ten text mi nepřišel úplně špatný - mohl by se i někdo nachytat a tak jsem se rozhodl inzerát nahlásit. Jenže nemohu nikde sehnat kontakt, kam bych podvodný email přeposlal!

Po 5ti minutách neúspěšného hledání mě napadá zeptat se nějakého správce na chatu, ten samozřejmě ví prd a poradí mi jen email nějaké další správkyně "tygriceanicka":) Ale stejně to tam zkusím poslat, zároveň si totiž vzpomenu na email "helpdesk@seznam.cz", který ovšem nefunguje. A od tygřice Aničky rozumnou reakci nečekám.online podpora

Zkouším tedy Seznam.cz -> O Seznamu -> Kontakty -> napoveda.seznam.cz -> vybírám službu Email -> klikám na obrovské tlačítko "Vyřešit problém teď hned" -> dozvídám se, že "Všechny služby jsou plně funkční" a pod tím zas velké tlačítko "Přejít na technickou podporu" -> vyplním své jméno a email a dozvídám se -> Před vámi jsou dva lidé ve frontě, čekejte.. Po chvilce zmizí i to a už vidím jen toto okno o skončení online podpory:

Takže tudy cesta nevede, budu muset pátrat dále. Když jsem v sekci Kontakty, tak si ještě všímám odkazu nazvaném "Detail na Firmy.cz", nejistě na něj klikám a kupodivu mě to překvapí, jelikož konečně vidím nějaké emailové kontakty, hurá!! Technická podpora má uvedený email helpdesk@firma.seznam.cz, tak na něj hned posílám závadnou odpověď z inzerátů i s mým komentářem.. Jenže dostávám hned automatickou odpověď: nedostupný email helpdesk@firma.seznam.cz

Což mě ovšem zase vrací na online podporu (předcházející screenshot), takže začarovaný kruh. Zkusím ještě email recepce, ale stejný výsledek.

Až pak konečně nacházím nenápadný formulář na té stránce s firemními kontakty "Detail na Firmy.cz" kontaktní formulář(úplně dole o 15cm níže než je uvedena ta adresa helpdesk@firma.seznam.cz), vyplním všechny náležitosti, zkopíruju dlouhý mail už x-krát posílaný.. Stránka se pouze obnoví, žádné ujištění o přijetí vzkazu, tak snad jim to tam došlo..

Uff, netušil, že to bude taková makačka.., když tedy budete chtít Seznamu něco nahlásit, pamatujte, že "nejlépe" to jde přes tento pečlivě ukrytý formulářek, na email zapomeňte. (V pracovní dny do 18h ještě můžete zkusit štěstí na online podpoře;) Nechtělo by s tím něco udělat Sezname? PS: Schválně za jak dlouho ten inzerát odstraní (dám vědět).


Emanuel Vejnar, 22.7.2010online podpora

Aktualizace 23.7.2010 - Inzerát ještě nezmizel, tak jsem napsal na facebookové stránky Seznamu a snad to omrknou.. Pak mě ještě napadlo vyzkoušet online podporu a takhle to dopadlo:

Vybral jsem, že chci řešit problém s Emailem, jelikož s inzerátem přímo problém nebyl. Ale protože jsem vlastně chtěl ten inzerát smazat, tak mě zas odkázali jinam. Ale aby ho mohli smazat, tak zas potřebují vidět ten podvodný email, který mám ve schránce na Seznamu. Holt oříšek, dál už jsem to nechal být, nahlášeno to bylo hodněkrát:)

Aktualizace 26.7.2010 - Bohužel žádná změna, už je stejně pozdě..

Aktualizace 28.7.2010 - Tak teď to bude vypadat, že odepisuji na inzeráty každý den:) Před chvílí mě totiž zas jeden zaujal (s jinou fotkou) a odepsal jsem. Během pár vteřin přišla odpověď (už se s tím nepárají:) totožná jako ta první. Zkouším online podporu, sekci Lide.cz, jenže je pár minut po 16:30 a je tam již zavřeno, tak zvolím obecnou podporu a dostanu jen suchou odpověď, ať si vyberu oddělení Lide.cz. Konstatuji, že už tam nejsou a dozvím se "Já nemám možnost s tím nic udělat". Ještě trochu si ulevím a postěžuju si na nedokonalost podpory.

Avšak po chvilce zjišťuji, že inzerát byl smazán! Psal jsem předtím ještě na facebookové stránky Seznamu, tak se raději ptám, kdo to smazal a dostanu odpověď "Kolega tu ještě byl, tak jsem mu tuto skutečnost sdělil". Takže najednou to šlo, zajímavé..


Další: AZ-kvíz momentky | Příhody z Prahy | Život jako šachy
Přejdi na Blog | Fotografie