Kadeřnice za všechny prachy


Tak nevím, asi začnu jezdit k holiči někam do Prahy, jelikož tohle už překročilo práh mé trpělivosti, kterou jsem „svému“ kadeřnictví věnoval. Poslední dva roky, co tam chodím je to už úplná tragédie. V čem je problém? Zdejší kadeřnice jsou totálně neschopné, neposlouchají, co jim říkám a to zásadní – nemají žádný cit pro stříhání.

kadeřnice

Když se pak vrátím domů, zoufale se pokouším napravit, co napáchaly za hrůzy. Mnohdy však jen bezútěšně civím do zrcadla, protože nůžky se už jaksi nemají čeho chytit:( Myslím, že dvakrát, třikrát jsem od nich byl ostříhán opravdu hezky, ale to je za téměř deset let docela málo.

O prázdninách jsem se z kadeřnictví vrátil přímo vzteky bez sebe, jelikož mi jedna vytrénovaná kadeřnice udělala tak brutální blatníky nad ušima, že by Forrest Gump jen tiše záviděl.. A to jim vždycky dávám jasnou instruktáž, jak dlouhé to na kterých místech hlavy chci mít, kde mají být opatrné - marně. Tentokrát to dopadlo extrémně a nikomu bych to nepřál. Třešničkou na dortu bylo to, že švagr se odtamtud vrátil za pár dnů také s pěknýma blatníkama (a také si přál zástřih zároveň s ušima), já měl ale skoro dvojnásobné.

Pak jsem byl u holiče asi v září, raději jsem jim vylíčil, co se minule přihodilo a několikrát zopakoval svou představu o mé budoucí podobě. Dopadlo to celkem dobře, ale vzadu nahoře to nechala nepříjemně dlouhé, takže jsem si pak připadal jako nějaký lebkoun:)

No a dneska jsem tam byl naposled, ujala se mě na první pohled zkušená kadeřnice, tak jsem si říkal, jaké to mám štěstí.. S délkou vlasů u uší mě hezky poslechla a po stříhání se zeptala jestli je to OK. Tak trochu zapřemýšlím a napadá mě snad ještě malinko zkrátit vlasy vzadu nahoře. Ona to pojala opravdu netradičně – střihla to místama až na centimetr a u „kolečka“ nechala asi třícentimetrové pahýly. Nad čelem až do poloviny hlavy to naopak zůstalo nepřirozeně dlouhé, takže jsem vypadal dost exoticky. Vepředu jsem to zkrátil, ale nahoru na strany už vlasy nevrátím, takže vypadám teď pro změnu jako šiška.

Aktualizace 9.1.: Děkuji neznámému lysákovi za tip na kadeřnictví, příště tam určitě zajdu! (Pak kdyžtak článek doplním, snad už v pozitivním duchu:)

Emanuel Vejnar, 5.1.2007
Další články: Příhody z Prahy | Novinky z mého světa | Zavedl jsem šrotovné
Přejdi na Blog | Fotografie