Kde se bere nenávist?


Nikdy nepochopím, kde se v lidech bere ta bezdůvodná, hloupá a zlá nenávist vůči druhému člověku, který jim nic neudělal a často se třeba o něco dobrého zasloužil. Vrchol této záhadné a zlé hlouposti je třeba na Facebooku, kde ti největší borci zakládají skupiny s názvy jako Václav Klaus je idiot, Václav Klaus je gay, Paroubek je vypatlanej debil (která má neuvěřitelných 66 tisíc členů), nenávidím Davida Rátha, nepřátelé Miloše Zemana. Samozřejmě nikdo z uvedených není dokonalý, ale tohle si určitě nezaslouží.

nenávist

Dnes jsem si také přečetl, že pražský primátor Pavel Bém zvažuje soud s časopisem Reflex za to, že ho na fotce znázorňují s prasečím rypákem. Pouhý den předtím zas proběhla zpráva, že David Ráth u soudu s Reflexem neuspěl (vyobrazili ho jako Hitlera, ani vtipné to nebylo). Nejlepší na tom jsou ještě ty stupidní reakce čtenářů v diskusi, kde se Reflexu zastávají a např. u Béma dostal tento nejvíce hlasů: "Myslím, že na cti spíš utrpěl ten čuník, kterému patří onen naroubovaný rypák". Nenávist plodí jen další nenávist.

Na otázku "kde se bere nenávist?" si asi každý musí odpovědět sám. A kromě Reflexu (který to dělá pro prachy), se nad tím zamysleme trochu hlouběji.. Nenávist může v životě spolknout hodně času a pro mnohé se nakonec stane i soustem posledním.

Emanuel Vejnar, 15.1.2010
Další: Co lidi zajímá? | Život jako šachy | Skutečných věcí je málo
Přejdi na Blog | Fotografie