Má cesta hudebním průmyslem:)

pokud vás zajímá má oblíbená hudba, přeskočte rovnou na žlutý odstavec


Je zajímavé jak se s přibývajícím věkem mění vaše sympatie k určitým hudebním žánrům. Když jsem ještě chodil na gymnázium, tak jsem „byl hotovej“ z kapel jako je ABBA, Ace of Base, Alphaville, Bee Gees, Modern Talking, Queen, Roxette, Savage Garden a spousty dalších vesměs popových klasik. Líbí se mi doteď, ale už ne tak intenzivně..

Vlastně jsem v tu dobu byl odkázaný spíš na to, co hráli v rádiu a tam většinou opakují furt to samé do zblbnutí:) Pak někdy ve třeťáku se ke mě dostalo první CD s „empétrojkama“ (shodou okolností patřilo jednomu klukovi, co mi tu nedávno zanechal vzkaz v návštěvní knize – jak je ten svět malý:). Připadal jsem si fakt dobře, když jsem najednou mohl být pánem toho, co si poslechnu:-) Na CD bylo sice pár alb, ale byl to dobrý výběr, díky Honzo Hrádku:)

Další roky jsem pak úplně nadšen z této hudební volnosti zkoušel dát dohromady sbírku všech kapel a zpěváků, co byli trochu známější a dali se poslouchat:) Takže třeba i Elvis Presley, Beatles, Boney M, Anastacia, Alanis Morisette, Eminem, Robie Williams, Ozzy Osbourne, Lenny Krawitz, Manic Street Preachers, REM, Scorpions, Offspring a tuny dalších:) Z českých např. Katapult, Chinasky, Těžkej Pokondr, Kabát, Daniel Landa, Harlej, Sto Zvířat, Traband, Neočekávaný Dýchánek, slovenské Noname a Horkýže Slíže.. Půjčování CD se v tu dobu docela rozjelo, takže jsem se rád zapojoval:)

Vždycky jsem si myslel, že už mi ta sbírka mp3 musí stačit, ale furt jsem narážel na další a další zajímavé kapely a přišlo mi to škoda, že bych o nějakou mohl být ochuzen..:) To bylo období po maturitě a pár let potom, když jsem byl na vysoké v Brně (fakulta informatiky). Alba jsem stahoval ve škole nebo půjčoval od spolubydlících.. Doma jsme měli až do poloviny roku 2004 internet přes modem, byl úspěch, když se to vůbec připojilo;)

Pak jsem nějak náhodou narazil na skupinu Nightwish a dost se mi to líbilo, takže jsem se začal víc orientovat na takovej lehčí baladickej metal (nejlépe gotickej:) Nevim jestli si pod tím dokážete něco představit, ale kupodivu jsem se tak dopídil k desítkám nových skupin. Teď konečně vypíšu ten seznam, kvůli kterýmu jsem tenhle článek vlastně začal psát, bude dlouhej:)

Na prvním místě samozřejmě Nightwish i když je mám dost oposlouchaný, líbí se mi 99% písniček, co složili, geniální hudba, doporučuju každému, třeba album Oceanborn.. Dál je pořadí asi hodně vyrovnaný: Sonata Artica, Lordi, Therion, Edguy, Avantasia, Stratovarius, Theatre Of Tragedy, Judas Priest, Gothic Knights, Freedom Call, Hammerfall, Gamma Ray, Iron Maiden, Helloween, AC/DC, Magic Kingdom, Visions Of Atlantis, Rebellion, Within Temptation, Rhapsody, Manowar, XIII. století (česká). Aktualizace 6.11.2007 - nově se mi teď zalíbila skupina Xandria (skvělá náhrada za Nightwish), After Forever, Kamelot a Yngwie Malmsteen. To by bylo z toho metalu asi tak všechno, ale líbí se mi samozřejmě i spousta rock/pop kapel, taky třeba cikánská hudba a rock orchestry/muzikály..

Styl hudby, co zrovna nemusim je takovej ten typickej hip-hop, kde většinou nějakej černoch mluví o svejch problémech a do toho občas zazpívá nějaká ženská. Dál takový rozmazlený pop ala Britney Spears/Madonna a uřvanej metal bez melodie..

Tak třeba tímto seznamem někoho inspiruju a Nightwish a další kapely v žebříčku získají vaše sympatie:)
Pak můžete napsat, jak vás zaujaly a vzpomenout si třeba mě;)

Emanuel Vejnar, 1.12.2006
Přejdi na Blog | Fotografie
© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotografie