Moje fotka v novinách


Televizní program si většinou zběžně prohlídnu na internetu, občas prolistuju i ten papírový, když se naskytne příležitost. Po dnešku to asi budu dělat častěji – jsem zvědavý jakou svou fotku tam zas najdu:) Myslel jsem, že takovéto praktiky jsou možné jen u nás v Lysé, ale asi je to dnes v módě všude, kde už mají připojení k internetu. Nějaká autorská práva, kontaktování autora, na to my nehrajem, rámeček fik fik a fotka je naše. Ani to nezabere moc času a šance, že by na to někdo přišel, jsou v tomto případě malé..

TV magazín Právo
Moje fotka žiraf v TV magazínu deníku Právo. Objeveno náhodou.Ono to možná vypadá nevinně a říkáte si, že bych měl být rád, že ta fotka někoho zaujala – to samozřejmě jsem, ale někdo je za to dodání vhodných obrázků do TV programu placený a očividně to moc poctivě nedělá a to mně trochu vadí.. Ale handrkovat se s nimi nehodlám, stejně to nejde vrátit zpátky a na výmluvy typu "nevěděli jsme, že i fotografie jsou autorsky chráněné" už nějak nejsem zvědavý..

Aktualizace 4.2.2008:

Dnes k nám přijela na návštěvu moje starší sestra (28), tak jsem jí ukázal onen TV program a to asi byla velká chyba. Neustále tvrdí, že fotka není moje a že si nejdřív chvíli myslela, že je její, jelikož žirafy ve Dvoře také jednou fotila. Foto je prý nejspíš vystřihnuté z onoho televizního dokumentu. Ani za deset minut se mi ji nepovedlo přesvědčit.To uskupení žiraf a sloupu je však natolik specifické, že fotku nejde zaměnit za jinou. Pak si ještě dělala srandu: "A toho Costnera vedle jsi taky fotil ty?" Nevím, proč je tak těžký věřit vlastnímu bratrovi;)

Aktualizace 15.2.2008:

Dobrá věc se stala – sestra se mi dnes omluvila. Její manžel si přečetl tento článek, řekl jí o tom a od té doby mi prý už věří:-)

Emanuel Vejnar, 2.2.2008
Další články: Mestolysa.cz si vypůjčilo mé fotky | Novinky z mého světaPřejdi na Blog | Fotografie
© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotografie