Nevěřím na horoskopy!


Nějak nerozumím lidem, co věří na horoskopy, věštění z karet či předpovídání budoucnosti dle data narození. Je přeci o dost důležitější, horoskopy jaká je naše výchova v dětství, jak spolu komunikují naši bližní, vliv okolního prostředí, genetické předpoklady, individuální schopnosti.

To vše člověka nějak formuje, předznamenává pro jeho budoucí a jedinečný život a ne to, že jsme vylezli z břicha v určitý den, kdy se narodili desetitisíce dalších lidí po celém světě. horoskopy 2 Z jakého důvodu by se jim měly přisuzovat stejné vlastnosti jako nám? Co má společného sotva přeživší člověk v Africe s vypaseným Američanem? Kromě data narození nic, ani budoucnost.

Dále si představte, že byste se narodili třeba 20. dubna ve 23:59 - tj. znamení Beran, ale o minutu později už by z vás byl Býk a měli byste úplně jiné vlastnosti, např. do vztahu už byste "neskákali po hlavě", ale "dávali byste přednost pomalejšímu tempu":-)

Pokud navštívíte nějakého vykladače osudu osobně, tak jistě bude číst i z řeči vašeho těla - posmutnělá žena ve středních letech bude mít jistě jiné problémy než pohledný mladík s nejnovějším účesem a jiskrou v oku. Jemu předpovíme závratnou kariéru a ženě poradíme, že to s manželem, po tolika letech stereotypu, už stejně nemá cenu.

Další problém je v tom, že když si necháme nějakou předpověď vypracovat (zadarmo ani kuře nehrabe, viz níže;), tak se pak do značné míry můžeme nechat řídit právě řádky z horoskopu na úkor vlastního rozhodnutí.. A nebudeme se stačit divit, jak nám vše vychází:)

Emanuel Vejnar, 12.10.2011
horoskopy 3

horoskopy 4
Pár korun a víme o sobě všechno!


Další: AZ-kvíz momentky | Krásná dívka na pláži
Přejdi na Blog | Fotografie