Pár novinek z mého světa


volební magazín ods

Za posledních pár měsíců tu mám pár novinek, co se týče mě a focení. Tak největší událost asi byla, když mi vytiskli ve volebním magazínu ODS mou webovou adresu. Je to dobrý pocit, obzvlášť když náklad byl půl milionu výtisků;)

Pak mě ještě oslovili z jedné redakce a 10 mých fotek přírody je nyní součástí nové knihy od pana Miloslava Nevrlého – Podivuhodné chvíle se sluneční písní. 5 výtisků mi dali zdarma, fotky jsou bohužel dost malé..

A brzo vyjde další kniha, tentokrát o barokních sochách u nás v Lysé n.L., bude tam 60-70 fotek, na kterých jsem pracoval celý tento rok a budou hlavní náplní knihy. barokní socha lysáJeště dám vědět.. Ó jak jsem se natrápil s jedním vrátným v zámecké zahradě, který mě tam nikdy nechtěl pustit (pokaždé však musel, jelikož jsem si kvůli tomuhle arogantnímu omezenci zařídil povolení od města).

fotka srnek vyšla jako novoročenka v Časopise podnikatelů od Krajské hospodářské komory.

V červnu jsem si koupil nový foťák Canon EOS 450D (12MPx) a tak jsem, z touhy vyzkoušet novou věc, fotil teď trochu víc. Práce s ním je o něco pohodlnější než se starším 350D (8MPx), má lepší hledáček, displej, ale vadí mi, že RAW soubory mají klidně i 20MB..

Odeslal jsem 9ti lidem své kalendáře přírody zdarma a tři si zatím objednali kalendář za peníze (300Kč) – no mám pak radost z každé objednávky;) Zajímavé, že muži o kalendář nejeví žádný zájem:) Aktualizace 12.12. – první objednávka, která se "pochlapila":)

Proběhly i nějaké krádeže mých fotek, nic vážného, ale velmi mě naštval jistý Zbyněk Čep, který na svých komerčních stránkách měl jednu mou fotku, odřízl rámeček s mým copyrightem a vydával ji za svou. Napsal jsem mu ať to smaže, ale netušil jsem, jaké sáhodlouhé a únavné pokračování to bude mít..

Odepsal mi mimo jiné toto: "podníkám už v milovicích 10 let a nevím jestli objekt nebo co to je, je možno zachytit jen z vašeho fotografického přístroje. Budov a objektú je tady 100." Komunikaci s ním jsem pak vzdal a řešil věc s hostingem – to nebylo o moc lepší, ti mě pro změnu posílali furt jen nějaký robotem vygenerovaný text, že nejsou provozovatelem těchto stránek a že nemohou dělat arbitra v případech, kde není protiprávní jednání.. Ale co potom je krádež a zásah do autorského díla? Hmm.. Po deseti dnech pan Zbyněk Čep nakonec fotku smazal, ani se neomluvil a jen se vztekal. A poučení (z jedné fotobanky) – příště rovnou zaslat fakturu za použití vaší fotky a udělat předtím screenshot stránky u notáře. Pod případnou hrozbou trestního oznámení oni pak rádi zaplatí a příště si rozmyslí, jestli fotku někde ukradnou..

Ale jinak mi přínašejí stránky spíše potěšení, posuďte sami: • Moc se mi líbí fotky, které děláte. Mohl bi jste jich udělat více o kočkovitých šelmách? Já bych si je ráda vitiskla. Papa Vaše zvířecí kamarádka. • dobry den,vaše fotky jsou pekna nate i žirafi? mimco lenka. • zoo v liberci je nejlepší ale hrozně mě tam baví že když krmím opice tak jak vystrkujou pindoury!!! katka.

Najde se však i kritický pohled na věc: • Jed na pořadne hory a tam muzes fotit pořadnou Zimu ty amater!!!!! • pěkně hnusný a trapný fotky • pěkný ale možná trochu suchý • a tomma bejt jako vtipny jo hmmmm to je teda trapny no...jako co je vtipnyho na starejch lidech taky takhle dopadnete • si debil, jakub. A jedna bonusová na závěr: našla jsem vás pod instalatérama tak se ozvěte, dagmar nenicková.

Emanuel Vejnar, 6.12.2008
Další články: Příhody z Prahy | Kadeřnice za všechny prachy


Přejdi na Blog | Fotografie