Pár čísel o mém webu


Fotoblog jsem spustil na konci roku 2004 a návštěvnost jsem měl jako většina začínajících webů, tedy mizernou:) Velmi pomalu jsem začal získávat stálé návštěvníky, někteří se na mé stránky dívali téměř denně a já třeba nepřidal 2 měsíce nové fotky, ani možnost komentářů nebyla, to je pro mě taková malá záhada až do teď, co tam (tu) hledali..:)

Nicméně čísla byla furt velmi nízká, k většímu oživení došlo až o prázdninách 2005, kdy se celková návštěvnost točila okolo 500 unikátních IP adres denně. Od té doby, s mírnými výkyvy, návštěvníků furt přibývá a podle serverových statistik je nyní cca 1200 unikátních přístupů denně (počítá se každý, kdo se nepřipojil posledních 60 minut, což znamená, že když u mě klikáte na všechno možný 60 minut, započítá vás to jen jednou).

Takovýto způsob měření velmi dobře odpovídá realitě, právě díky limitu 60 minut (a ne logických 24h) eliminuje zkreslení způsobené velkým množstvím uživatelů přistupujících přes jedinou IP adresu (např. většina WIFI sítí, podnikové LAN a další). Uživatelů, kteří u mě stráví přes hodinu v kuse je necelé jedno procento.
V tabulce jsou dále datové přenosy, to znamená kolik obrázků, textů a kódu si lidi prohlédnou (stáhnou) denně. Když od sebe oddělím fotky od všeho ostatního (včetně thumbnailů, což jsou ty malé náhledové obrázky), tak jsem na hodnotě 1GB denně, což je v přepočtu asi 10 000 fotek prohlédnutých denně, na jednoho návštěvníka tedy 12 fotek.

Nejmenší návštěvnost je vždy v sobotu, v neděli se o něco zvedne a přes týden pak kolísá.. A ještě něco, ta "velká" čísla pro mě nic důležitého neznamenají, nechlubím se tím, jen to prostě zveřejňuju. Více mě potěší konstruktivní komentáře u článků a třeba soukromé vzkazy, jež jsou z 99% pozitivní a často v nich je, že dotyčný opět rád přijde a nebo, že se na stránku dostal z doporučení někoho blízkého a líbilo se mu u mě..

Pro zajímavost přikládám ještě další statistiky:


Návštěvnost podle země původu.
Softwarová vybavenost návštěvníků.

Emanuel Vejnar, 22.9.2006
Další články: Jak surfovat pohodlněji - RSS | Naučme se kritizovatPřejdi na Blog | Fotografie
© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotografie