Srážka cyklisty s autem

10.7.2011 v Lysé nad Labem

Vyhlédnu z okna a vidím jak se gumový panák odráží od čelního skla auta a padá na zem. Jenže on to byl člověk a jeho zničené kolo zůstalo odražené pět metrů před autem. Skupinka dalších deseti jezdců odjíždí v houfu dál, netušíc, že jeden z nich tu zůstal bezvládně ležet na zemi.
Klepu se, ale rychle popadnu mobil a chci volat záchranku, jenže nejsem si úplně jistý, zda to je 155 a tak pro jistotu pátrám v telefonním seznamu. Ale to už se okolo shlukávají lidé a někdo hlásí, že už zavolal.. Za tři minuty tu jsou policajti a za další dvě minuty záchranka, pak přijíždí ještě jedna.
Cyklista v jednu chvíli zasténá tak, jako by to mělo být naposled. Asi patnáct minut se o něj starají, pak ho položí na nosítka a převezou na náměstí, kde právě přistál vrtulník.. Asi po hodině ještě přijedou hasiči a místo ostříkají od krve.
Ta rychlost a úsilí vynaložené na záchranu lidského života mi přijdou obdivuhodné a smekám před tím klobouk..
Nehodu zavinil cyklista. Vjel do protisměru, protože buď chtěl odbočit vlevo a nebo se chtěl "přidat" k nějakému spolujezdci v houfu. Předpokládám, že kdyby jel sám, auto by nepřehlédl. (Pokud se dozvím něco nového, doplním to.) Jezděte opatrně. Aktualizace: Tak prý odbočoval.Emanuel Vejnar, 10.7.2011
Další: Reklamace bot a voňavky | Lysá nad Labem foto
Přejdi na Blog | Fotografie