Zkušenost z jedné fotogalerie


Zaregistroval jsem se na veřejné fotogalerii na fotoaparat.cz, kam si každý může vystavit své fotky a pak čeká na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů. Vložil jsem tam dva snímky (hřebíky, vidlička - byla tam větší verze s rámečkem), které docela trvalo než se mi je povedlo správně nafotit a tak jsem si říkal, že k tomuto úsilí bude aspoň z části přihlédnuto.. No dopadlo to samozřejmě úplně opačně, jinak bych o tom teď napsal:) Zajímavé, že ty nejkritičtější poznámky a hodnocení měli uživatelé, jejichž fotky byly většinou obyčejné výcvaky..

Tak například na hřebíkovku mi napsali:
"stovky hřebíky v umakartu, omlouvám se ale nepřidá mi to ničím zajímavé"
"chce to trochu vypiplat, nešlo by dozačátku jiné pozadí, než ušmudlaný umakart?"
"fotku s podobným tématem už jsem tady jednou viděl, byla ale o dost lepší, nelíbí se mi pozadí,ani voda..."
"proč ta voda? pozadí? 3-"

Popravdě nevidím nic špatnýho na tom pozadí a ani po těchto "radách" jsem nenabil dojmu, že je špatné, naopak se mi líbí víc, než nějaká jednobarevná plocha nebo co měli oni vlastně na mysli.. No a ta poznámka - "proč ta voda?" mi přijde taky trochu divná, proč by tam vlastně nemohla být? Nechápu. Fotku jsem nazval "V podvečer.." a ta voda a pozadí podle mě celkem dobře dotváří atmosféru, kterou jsem se snažil vystihnout. Navíc přidává fotografii další rozměr a oživuje ji..Vidlička si nevedla o moc lépe:
"vidličky jsou moje :o) ale tohle je slabší.."
"taky jsem zkoušel kouzlit s vidličkou. no, nevyšlo mi to. a i kdyby mi to vyšlo takhle, tak se s tim nechlubim."
"Celkově ne moc vyvedené:-((((("
"Líbila by se mi drobet větší DOFka a trošku neostré mi to přijde. No a nakonec bych to celé hodil do BWčka"
"vyfotit něco tak obyčejného jako je vidlička nebo hřebíky se už opravdu musí umět, já to neumím proto je nefotím, tohle není povedená fotka"
"nevím, co bych ti poradil, asi víc skromnosti a úvah sám o sobě.." - zřejmě reakce na moje "tak si to někdy zkus nafotit sám, pak možná změníš názor:)"

Ten poslední komentář se tam objevil dneska a to už na mě bylo fakt moc a obě fotky jsem odtamtud smazal, protože nestojím o takovéhle hloupé rejpance, které postrádají nějaký základní respekt k autorovi a k tomu jak to vymyslel ON.. Tím víc mě to štve, když vidím, jak nově přidané fotky, které jsou naprosto nicneříkající výcvaky čehokoliv, mají stejné nebo i lepší hodnocení než ty moje dvě..

PS: Netvrdím, že ty moje makra jsou nějaký zázraky, nejsou. Sám jsem viděl plno lepších fotek, ale tenhle styl hodnocení mě prostě naštval..

Emanuel Vejnar, 15.4.2006
Přejdi na Blog | Fotogalerie | Zkušenost s Wedos
© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotogalerie