Znechucen píšu tenhle text


V posledních dnech jsem čelil nepříjemným komentářům od jedné slečny a jejího přítele. Vlastně mi už předtím párkrát napsali nějakou divnou kritiku, nad kterou jsem vždy kroutil hlavou, ale překousl jsem to a snažil se nějak obhájit a vysvětlit, proč a jak jsem s fotkou naložil tak a tak.

Po přidání fotek krajiny u chaty, které nejsou nijak převratné, jsem obdržel zas další rýpanec, že fotky dotyčného nezaujaly (až na jednu) a jsou moc normální (což sám vím a nevadí mi to). Dál, že fotka "Vymodelovaná neznámým umělcem" by prý byla lepší barevná. Moje odpověď vypadala takto: "Tak to mě těší, že tě jinak všechny fotky vždy zaujmou. Nikdo netvrdí, že tyhle jsou něčím výjimečný. A rady typu, co mělo/nemělo být čb, mě celkem unavujou, to furt někdo chce z barevný čb a obráceně.."

Dotyčný: "to nebyla rada, to byl můj osobní názor:-)" Já: "Tak to je fajn, že si dokážeš udělat vlastní názor na něco, cos v životě neviděl:-)" Obě verze jsem ukazoval v rodině a černobílá se líbíla víc, stejně jako mě.

Pak se do diskuse vložila jeho slečna (ze které se později vyklubala velmi nepříjemná povýšená moralistka) s tím, že bych si měl uvědomit, že ty pozitivní komentáře na svých stránkách dostávám od lidí, kteří neumí fotit a jestli se chci "zlepšovat", tak bych si prý měl brát k srdci i komentáře od nich dvou.. Jsou to opravdu téměř doslovné citace! Jen do teď nechápu, jak bych se z jediného jejich komentáře, který mi kdy zaslali, mohl nějak poučit, prostě absurdní.

Napsal jsem jí ironicky, že se zlepšovat nechci a už vůbec ne z jejich subjektivních technickej a morálních pseudorad. A že jim chybí jistá míra tolerance, respekt k druhýmu a schopnost konstruktivně a neurážlivě kritizovat.. PS: Každou takovou kritiku si jinak rád poslechnu a jsem za ní vděčný (např. komenty u fotek architektury, PF 2006..).

Ona, že mě nechtěla urazit nebo ponížit, jen se podělit o svůj názor a že jsem jí touto zprávou docela urazil. Z dalších jejich příspěvků, které mi posílala o sto šest: "Mám ráda fotky, který mají smysl, větší hloubku, můžou mluvit i bez názvu, to mi u tebe trošku schází" a plno dalších povýšeneckých řečí (v její galerii jsem našel fotek s větší hloubkou teda jen pár), ještě např.: "Fotíš jako průměrnej člověk, kterýmu se dostane do ruky foťák :-) a přítelkyni ani fotit nemůžou, když určitě žádnou nemáš".

To mi přišlo opravdu hodně ubohé a natvrdo jí řekl, co si o ní myslím. Měl jsem ji plný zuby a znechucen ji žádal ať si mě už nevšímá a nic nepíše, jelikož to nebralo konce. Už se snad uklidnila, na její zprávu, že mám "asi nějaký komplexy a potřeboval jsem si vybít vztek" jsem nereagoval, takže si teď připadá jako vítěz a já doufám, že o ní už nikdy neuslyším.

Celé mě to tak znechutilo a otrávilo, že nevím, jestli má smysl dál se snažit a přidávat sem další fotky, když se pak do vás navezou takovýhle individua. Ještě jeden článek s fotkama mám připravený, ale pak nevim, jestli najdu tu správnou chuť..

Ať nemáte na lidi takovou smůlu jako já, to je to nejlepší, co vám v tuhle chvíli můžu popřát.

PS: A nepsal jsem to celý kvůli tomu, aby mě někdo litoval, ale abych to ze sebe dostal a netížilo mě to tolik, a taky abyste si udělali představu, jací lidé mezi námi žijí..


Aktualizace: 22.9. Tak nic nepřestalo, dělají mi ze života peklo. Včera mě oba intenzivně otravovali desítkami příspěvky v knize návštěv a ve stránkových komentářích. Neodpovídám na nic, vše od nich mažu a nakonec jsem byl nucen zakázat jim tam přístup.

Napsali článek, jak vidí věc oni a na svých stránkách s návštěvností 10 lidí denně není nikdo, kdo by ho četl, takže se vydali cestou ubohého spamu a otravují lidi v mé návštěvní knize emailem a příspěvky v jejich návštěvních knihách. Takové počínání je samozřejmě nejen silně neetické, ale i trestné (rozesílání spamu) a už to řeším s jejich poskytovatelem připojení.

Jeden příklad:

Doufám, že autorce nevadí, že jsem použil screenshot z její stránky.

Abyste si udělali představu o tom, co mi píší: "Jen sem zvědavej, že až ti to sem budem posílat z LysaFree, jestli zakážeš i celou Lysou:-), nebo jestli to vydržíš dýl než já:-)." A další: "Dobře no, když to jinak nejde, maily na tyhle lidi mám, aspoň si to spíš přečtou. Nepřijde mi fér, že sem dáš článek, kde mě pomlouváš a je to psaný jen z tvýho pohledu." Můj článek je naprosto anonymní, pokud jste si všimli. Oni mé jméno vyvěšují všude a pod článek se ani nepodepíší svým příjmením.

Ano, mohl bych sem napsat jejich jména, adresu na jejich portfólio, ale nemám to zapotřebí. Navíc po mé minulé zkušenosti, když jsem publikoval článek o zapůjčení mých fotek MÚ Lysá nad Labem a věc začal řešit neznámý člověk, co si článek přečetl, je možné, že by pak někdo podobný zkusil věc taky vyřešit po svém..

Její článek je protkán velmi zajímavými myšlenkovými pochody, mění souvislosti, přidává úplně nová fakta, vytrhává má slova z kontextu a doplňuje je svými implikacemi. Např. "Prostě jsem jen komentovala trochu negativně jeho fotky, proto jsem podle něj kráva". To slovo jsem ale použil v úplně jiné souvislosti a ona to moc dobře ví. Byla to reakce na to, že určitě nemám žádnou přítelkyni, čímž se mi vysmívala a mě to přišlo nesmírně ubohé..

A ještě něco, od vzniku těchto stránek jsem se za ty roky nesetkal s něčím, co by alespoň vzdáleně připomínalo chování těchto dvou mladých lidí. Poprvé jsem musel zablokovat cizí IP adresy a uprostřed noci jsem se na 2 hodiny probudil a zoufale přemýšlel jak to zařídit, aby mně už jednou provždy dali pokoj.

Emanuel Vejnar, 20.9.2006
Přejdi na Blog | Fotografie
© 2004-2020 Emanuel VEJNAR Fotografie