Jaký vybrat hosting?

aneb můj časem prověřený tip

Chtěl bych se s vámi podělit o svou zkušenost s Wedos hostingem. Používám ho již pět let na své doméně www.vejnar.com. Když jsem tehdy vybíral hosting pro svou doménu s fotkami, bylo mi celkem jedno jak velký prostor na disku mi hosting nabídne, kolik bude MySQL databází, jakou mají verzi PHP, či zda je možné plánovat úlohy CRON nebo editovat htaccess soubor. To dnes už nabízejí skoro všichni.

Spíše mě mě zajímala dostupnost, spolehlivost a serióznost firmy a neomezené přenosy dat (abych pak nemusel sledovat, kolik se stáhne fotek;) Na trhu je velké množství nejrůznějších hostingů, které se tváří možná profesionálně, ale často je řídí třeba jedna osoba. A to je problém. Co když dotyčný onemocní a nebo se stane ještě něco horšího?

Pročítal jsem tehdy diskuze a stále častěji narážel na dobré reference společnosti WEDOS. A také jsem četl o trampotách jiných uživatelů, kteří sice zvolili velkou webhostingovou společnost (nejvíce zastoupena byla jedna s názvem domácího zvířete a druhá s názvem po chutném ovoci:), ale byli zklamáni zákaznickou podporou - nikdo s nimi nechtěl ztrácet čas, když se vyskytl nějaký problém.

Jaký vybrat hosting - Wedos

Pak jsem ještě narazil na jeden free hosting (zcela zdarma pro doménu II. řádu). Je to lákavé, ale po několika letech zkušeností (starám se tam o web jedné výtvarnice) je to hodně špatné s dostupností - pravidelně se např. stává, že v prosinci (dovolené, málo času) je třeba deset dnů úplný výpadek a stránky se vůbec nenačtou. Což může být pro některé weby doslova zničující.

A jak na mě Wedos zapůsobil za těch pět let, co ho používám? To jsem se pokusil shrnout v následujícím článku - Zkušenost s Wedosem.Emanuel Vejnar, 20.11.2016
Odkazy: Hosting Wedos.com | Fotografie Vejnar.com