Zkušenost s Wedos hostingem

za pět let provozu

Jak jsem již psal v předchozím článku Jaký vybrat hosting, Wedos jsem vybral v roce 2012 z důvodu převážně kladných referencí (kamarádů i cizích lidí), neomezených dat (přenesených i uložených) a slušnou cenu 363Kč za rok. Také se mi líbí jejich pravidelné akce, kdy lze služby koupit o něco levněji i pro stálé zákazníky. V případě, že přecházíte od konkurence, dá vám Wedos až dva roky webhostingu zdarma.

Vedení Wedosu pravidelně informuje na svém blogu, co je nového a hned se vyjadřuje k případným komplikacím, které čas od času nastanou. Většinou kvůli nasazování nových technologií DNSSEC, IDS/IPS ochraně atd. Líbí se mi s jakou transparentností to všechno dělají. A když někdy něco potřebuju zjistit, zákaznická podpora reaguje svižně a v problematice se vyzná.

Za tu dobu, co Wedos hosting používám bych rád vyzdvihl např. alias k doméně zdarma (což je vlastně druhý webhosting za cenu jednoho), Wedos Disk pro rychlé FTP zálohy soukromých dat. Využívám též možnosti zabezpečeného připojení FTPS a na jiných webech možnost úpravy htaccess souboru a nastavení CRONU či mod_rewrite pro hezká url v PHP.

Wedos hosting

Nedávno jsem také četl o útoku jakéhosi hackera, kterému se podařilo nabourat k heslům zákazníků jedné hostingové společnosti (ovocného charakteru:) kvůli velmi zanedbanému zabezpečení jejich serverů. Společnost vše vehementně popírala a po čase stejně obeslala své klienty, aby si hesla změnili, pravý důvod však neuvedla. S Wedos hostingem zatím žádné větší problémy nebyly a když by něco nastalo, věřím, že se k tomu firma postaví čelem..
Emanuel Vejnar, 20.11.2016
Odkazy: Hosting Wedos.com | Fotografie Vejnar.com